بازدید دکتر جمالی پور استاندار قزوین از کارخانه مکرر + تصاویر

بازدید دکتر جمالی پور استاندار قزوین از کارخانه مکرر + تصاویر

بازدید جناب آقای دکتر جمالی پور استاندار قزوین به همراه آقایان قبادی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ، افضلی رئیس سازمان صمت قزوین ،زکی زاده مدیر کل دفتر اقتصادی استانداری، خانپور مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی قزوین ، مدیران بانکها و دستگاههای اجرایی استان از کارخانجات گروه صنعتی مکرر

استاندار قزوین در بازدید از یک شرکت بزرگ تولیدی در شهرک صنعتی لیا؛
شرکت مواد مهندسی مکرر نقش مهمی در چرخه اقتصادی و تامین مواد اولیه کشور ایفا می کند

خبر قزوین- طی مراسمی دکتر جمالی پور استاندار قزوین به همراه تیم اقتصادی و صنعتی استان قزوین از شرکت مواد مهندسی مکرر بازدید نمود.
در این مراسم دکتر قبادی معاون اقتصادی استاندار، دکتر افضلی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، دکتر خانپور مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان، دکتر علیخانی مدیر دفتر جذب سرمایه گذاری استانداری و دیگر مدیران استان، استاندار قزوین را همراهی می کردند.
استاندار قزوین طی بازدید از خطوط تولیدی شرکت مواد مهندسی مکرر در جمع خبرنگاران ابراز کرد: این شرکت بعنوان یکی از واحدهای صنعتی موفق در زمینه تولید مواد اولیه هزاران کارخانه در سراسر کشور نقش بسیار موثری در چرخه اقتصادی و صنعتی ایفا می نماید که جای قدردانی دارد.
دکتر هدایت اله جمالی پور ادامه داد: در شرایط سختی که تحریم ها و محدودیت های صادراتی از سوی معاندین نظام برای کشور وضع شده اما شاهدیم واحدهای بزرگ و موفقی همچون مواد مهندسی مکرر همچنان با صلابت نه تنها صادرات خود را کاهش ندادند بلکه با توسعه خطوط تولیدی خود میزان صادرات را به طور چشمگیری افزایش دادند.
وی در پایان این بازدید دستور برگزاری جلسه ای جهت بررسی و رفع موانع موجود بر سر راه شرکت مواد مهندسی مکرر را داد.
در ادامه دکتر خانپور مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین ضمن ابراز خرسندی از انتخاب شرکت صنعتی مکرر اظهار کرد: دکتر گلپور مدیرعامل شرکت مواد مهندسی مکرر، بعنوان یکی از مدیران برتر و شایسته استان بخوبی توانسته اند به نیاز داخل کشور پاسخ دهند و هم اینکه ضمن صادرات محصولات خود، ارزآوری مطلوبی را برای کشور فراهم آورند.
وی در ادامه این شرکت را یکی از واحدهای نمونه و پرافتخار استان عنوان کرد و گفت: اینکه در این شرایط اقتصادی بتوانیم بازارهای بین المللی را حفظ نماییم شاید سخت باشد اما خوشبختانه گروه صنعتی مکرر در این چالش بسیار خوب عمل کرده است.
در ادامه دکتر محسن گلپور مدیرعامل شرکت مواد مهندسی مکرر و نائب رییس هیأت مدیره گروه مهندسی مکرر ضمن تشکر از حضور استاندار قزوین و دیگر مسئولین استان ابراز کرد: گروه صنعتی مکرر با در نظر گرفتن مزایای نسبی ،اقتصادی و صنعتی کشورهای هدف در راستای توسعه صادرات محصولات و خدمات فنی و مهندسی از سال ۱۳۸۷ در شهرک صنعتی لیا شروع به فعالیت صادراتی نمود ظرف این مدت و در چارچوب راهبردهایی که ترسیم نموده، موفقیت های بزرگی را در بازار بین المللی کسب کرده است.
وی ادامه داد: گروه صنعتی مکرر با صدور محصولات متنوع در سطح استانداردهای جهانی و قیمت های رقابتی توانسته است در کشورهای اروپایی، آفریقایی ، منطقه خاورمیانه و شرق آسیا جایگاه و اعتبار خاصی بدست آورد و گام موثری در زمینه صادرات غیر نفتی کشور بردارد.
دکتر گلپور افزود: هم اکنون بیش از هزار واحد تولیدی داخل کشور از محصولات شرکت استفاده می کنند و همچنین محصولات این واحد تولیدی به کشورهای عراق, ارمنستان, ترکیه, امارات متحده, قطر, آذربایجان و … صادر می شود.
مدیرعامل گروه صنعتی مکرر با اشاره به اشتغالزایی بیش از ۱۱۵ نفر نیروی جوان در این شرکت افزود: این واحد صنعتی با تولید بیش از ۲۰۰ نوع محصول فرآورده های شیمیایی و پلیمری، نقش مهمی در این صنعت ایفا می کند.
دکتر گلپور در ادامه با انتقاد از عملکرد دولت در حمایت از واحدهای تولیدی گفت: متاسفانه عدم ثبات قوانین صنعتی و اقتصادی کشور و عدم سنخیت دستورالعمل های موجود با راهکارهای عملی که از سوی صنعتگران پیشنهاد می شود باعث شده نابسامانی های فراوانی در عرصه تولید و صنعت شاهد باشیم.
وی افزود: دولت بهتر است در جلسات تصمیم گیری برای تولیدکنندگان, از ظرفیت و پتانسیل و همچنین راهکارهای مدیران بخش صنعتی بهره ببرد چرا که واحدهای تولیدی بعنوان سربازان خط مقدم همیشه در تیررس مشکلات هستند.
مدیرعامل شرکت مهندسی مکرر با بیان اینکه در سال گذشته بالغ بر ۱۰ میلیون دلار از محصولات این شرکت به بازارهای جهانی صادر گردیده است، تصریح نمود: با حمایت مسئولین و رفع برخی موانع موجود می توانیم با راه اندازی فازهای توسعه شرکت، ضمن ایجاد اشتغالزایی نقش موثری در ارزآوری و تامین مواد اولیه صنایع بزرگ کشور فراهم آوریم.
دکتر گلپور در پایان از حضور استاندار قزوین، معاونین استاندار و مدیران ارشد استان در بازدید از خطوط تولیدی شرکت مواد مهندسی مکرر تقدیر و تشکر نمود.
گفتنی است؛ تولید انواع رزین های اپوکسی، پلی یورتان، آکریلیک، سیلیکون، فوران، سیلیکات پتاسیم و فنولیک بخشی از محصولات این شرکت در صنعت شیمیایی و پلیمیری است.

به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *